Miestas ar rajonas - Vilniaus kalvos
skip to Main Content

Miestas ar rajonas

Suprantantiems ir vertinantiems gyvenamosios vietos Vilniaus mieste, o ne rajone privalumus ir finansinę naudą.

MOKYKLOS IR DARŽELIAI. Ar žinote, kad tik Vilniaus mieste registruoti gyventojai turi pirmumo teisę į Vilniaus miesto valstybinius darželius ir mokyklas, tuo tarpu rajone registruoti gyventojai atsiduria eilės gale? Ar žinote, kad Vilniaus miesto savivaldybė Vilniaus mieste registruotiems gyventojams kompensuoja net 100 EUR/mėn., jeigu jų vaikas lanko privatų darželį? Vilniaus ar kitame rajone registruoti gyventojai tokių privilegijų ir nuolaidų neturi.

GATVIŲ PRIEŽIŪRA. Vilniaus miesto savivaldybė gatvių priežiūra (gatvių valymas, remontas ir t. t.) rūpinasi kur kas efektyviau ir dažniau nei rajonų savivaldybės. Pavyzdžiui 2018 m. numatomas ištisinis Lentvario gatvės, vedančios į VILNIAUS KALVAS, perasfaltavimas (plačiau skaitykite čia).

MIESTO TRANSPORTO SISTEMA. Miestų savivaldybės teikia įvairias lengvatas mieste registruotiems gyventojams. Pavyzdžiui, Taline viešasis transportas mieste registruotiems gyventojams yra nemokamas. Rygos gyventojai taip pat turi didžiules lengvatas. Ko gero, tik laiko klausimas, kada Vilniuje registruoti gyventojai gaus nuolaidas ar net nemokamą viešąjį transportą, – kai kurie kandidatai į Vilniaus miesto mero postą apie tai jau kalba.

BALSAVIMO TEISĖ IR ŽEMĖS MOKESČIAI. Rajonuose registruoti gyventojai renka rajono, o ne miesto savivaldybės narius ir merus. Tik registracija mieste suteikia Jums teisę dalyvauti Jūsų miesto valdyme. Ar žinojote, kad Vilniaus mieste ir rajone skiriasi žemės mokesčio tarifas? Vilniaus mieste jis sudaro 0,08% fiziniams asmenims, atitinkamai Vilniaus rajone toks tarifas yra 0,3% – t. y. beveik 4 kartus didesnis.

susidomėjote? turite klausimų? susisiekite!

Projekto valdytojai:

Regroup - nekilnojamojo turto projektavimas ir valdymas

Pasidalinkite:

Algirdas Monkevičius
Back To Top